
Draško Milinović, šef Biroa za odnose s javnošću Kabineta predsjednika RS, izjavio je da su razlozi za nesporazume prilikom dodjele stipendija Fondacije „Dr Milan Jelić“ bili uglavnom u nepotpunoj dokumentaciji. Neuvjerljivo objašnjenje, skoro kao Paul Anka dok veselo pjevuši Nirvanine pjesme!
Uglavnom, izgleda da će se konačno i ta priča oko stipendija privesti kraju, jer je u toku potpisivanje ugovora, a kažu da više nema ni žalbi na poštovanje kriterijuma konkursa niti na listu stipendista.
Oko 4,5 miliona KM raspodijeliće se studentima koji su konkurisali, a imaju prosjek ocjena iznad 8,51. BlaTruc društvance čestita svima – u zdravlju potrošili!
Prethodni članci na ovu temu su:
Stipendisti Fondacije “Milan Jelić”
Stipendisti Fondacije “Milan Jelić” #2
Zloćka
To se može desiti samo u ovoj nedođiji, da se uslovi konkursa 4 puta mjenjaju. Dotični gospodin kaže ” da više nema žalbi na poštovanje kriterijuma konkursa niti na listu stipendista”. Koje licemjerje, pa bre, pune su im fioke žalbi studenata sa prosjekom (8.51 i preko), studenata koji su ispoštovali uslove kriterijuma i nisu se prijavili na isti. Napravili su takve podjele među studentima i sad se prave kao da je sve uredu. Jedni će sa prosjekom 8.51 primati 400km dok će drugi sa prosjekom preko 8.51 primati 200km. Bruka!
Nastavak sage je i na: http://www.blatruc.com/01/stipendije-ministarstva-prosvjete-i-kulture/